Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Doğuma Hazırlanırken Bazı Detaylar


Doğuma Hazırlık Kursları


Neden Kursa Gitmeliyim ?

Doğuma hazırlık kurslarının amacı hamilelik sürecinde, doğum ve bebek bakımı gibi konularda anne ve baba adaylarının kaygılardan uzak ve sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmelerine yardımcı olmaktır.
Hamilelik kursunda hamileliğin oluşumundan doğum sonrası ve bir sonraki aşama olan anne ve bebek sağlığına kadar olan süreç içerisinde annenin vücudunda oluşacak değişimler, hamilelik süresince dikkat edilmesi gereken hususlar, yaşanabilecek kaygılar ve problemlerin uzman danışmanlar tarafından anne ve baba adayları bilgilendirilmektedirler.
Doğuma iyi hazırlanmış bir anne adayı bebeğini genelde daha kolay dünyaya getirir. Bu yüzden doğum hazırlık kurslarının sunduğu avantajlardan siz de mutlaka faydalanın. Bir doğum hazırlık kursu sizi hem bedenen hem zihnen doğuma hazırlayacaktır. Böyle bir kurs sizi yeni ‘‘mesleğinize’’, anneliğe yaklaştıracak. Bu kursda emzirmeyi ve bebek bakımını öğrenebilirsiniz; ayrıca hayatınızdaki değişiklikler de sürpriz olmaktan çıkacaktır.

Doğum için hastane seçimi?


Doğumu yapacağınız hastanede ilk önce dikkat etmeniz gereken nokta; bebek erişkin ve yoğun bakım ünitelerinin bulunmasıdır. 
Özel hastanede doğum yapacaksanız doktorunuzla görüşüp beğendiğiniz odayı sizin için ayırmalarını sağlayın. Büyük şehirlerde yaşayan hamilelerin  hem kendileri, hem de doktorları için yol faktörünü göz önünde bulundurmaları önemlidir.


Doğum yapacağınız hastaneye mutlaka  gidin. Doktorunuz ya da başkaları ne kadar överse övsün kendi değerlendirmenizi kendiniz yapın. Sonrasında kötü bir tecrübe yaşamayın...


Bebeğiniz için hoş geldin partisi!


Baby Shower Türkiye'de pek kutlanan ve bizlere ait bir gelenek değil aslında. Doğumdan önce kendinize zaman ayırarak güzelliği küçük detaylarda saklı olan bir babyshower partisi düzenleyebilirsiniz! Dostlar, süsler, ikramlar ve oyunlar... Doğumdan sonra ancak bebeğiniz ve kendinize zaman ayırabileceksiniz. Vakit varken böyle bir eğlenceyi kaçırmayın! 

Hastane Odası SüslemeEğer hastane odanızı süsletmek istiyorsanız çeşitli organizasyon şirketleri var. Bu süsleri daha sonra evinizde de kullanabilirsiniz. Daha ekonomik olsun derseniz... balonlar , kurdeleler ve tüller işinizi görebilir. 6mt tül büyük bir kapıyı artı şeklinde bağlamak için yeterli oluyor. Strafor malzemeden Hoşgeldin Bebek yazısı bebek malzemeleri satan mağazalarda 3TL-5TL arasında değişiyor...

Bebek Kurabiyeleri

Hastanede yada evde ikram edebileceğiniz minik kurabiyeler. Fiyatları 2TL ve 5TL arasında değişiyor...

Diş Buğdayı için olanları da var...
Doğum Fotoğrafçısı

Bebeğinizin sağlıklı dünyaya geldiği gün hayatınızın en duygusal, en özel ve en mutlu anıdır. Ailenizden ya da arkadaşlarınızdan biri o günün fotoğraflarını çekmeye çalışır. Ama herkes telaşlıdır ve gün sonunda elde sadece birkaç kayda değer kare kalır. 

İşte bu yüzden o özel gününüzü ailenizden biri gibi sizinle o heyecanı ve duyguyu paylaşacak, hayatınızın en güzel gününü sonsuza dek ölümsüz kılacak profesyonel bir doğum fotoğrafçısının ellerine bırakabilirsiniz. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder