Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Güneşin En Güzel Battığı Yer Gümüşlük
Gümüşlük ile ilgili anlatacak o kadar çok şey var ki ...Bodrum'un en güzel beldelerinden biri.Gümüşlüğe gittiğinizde hem şaşkınlık hem de huzur gibi bir çok duyguyu aynı anda yaşayabilirsiniz.Eminim ilk kuracağınız cümlelerden biri insan burda yaşlanırmı olucaktır :) ve orada yaşamayı isteyeceğinizden hiç şüphem yok...:)

Evet bakalım Gümüşlük'te neler yapılıra...

Bodrum'dan Gümüşlüğe doğru ilerlerken  Dereköy civarında bir mağaza dikkatinizi çekecektir.
Kabak mağazası :)Bu el işçiliğine hiç şüphem yokki hayran kalıcaksınız.Ben bir tane aldım ve evimin en güzel yerine kondurdum bile :)Gümüşlük sahiline geldiğinizde çarşısı karşılayacaktır sizleri.
Çarşıyı gezdik sıra geldi denize girmeye.Denizinin çok temiz ve berrak olduğunu belirtmek isterim.Ama kumluk denizleri sevenler için uygun değil.
Gümüşlüğe geldiğinizde mutlaka yapmanız gereken şeylerden biri de Tavşan adasına gitmek olur herhalde.Sahilden denizde yürüyüş yaparak adaya geçebiliyorsunuz.Bu başka nerede yaşanabilirki.Tavşan görmek zor olsa da :) en güzel fotoğrafları çekmek ve denize girmek için mükemmel bir yer.Tavşan Adasına ulaşmak için yarı yıkık bir geçitin üzerinden geçilir. Bu tarihi geçit Helenler döneminde Halikarnassos Kralı Mousolos’un emri üzerine inşa edilmiş. Kral Mousolos ve sevgilisi Artemisya Tavşan Adasına gidip hem orada yaşayan tavşanları besler hem de muhteşem gün batımını izlerlermiş.

Çarşıyı gezdik,denizimize girdik,tavşan adasına da gittik.Karnımız zil çalmaya başladı :)Şunu söyleyebilirim ki Bodrum'a gelen tatilciler özellikle balık yemek için Gümüşlük'e geliyorlar.En lezzetli balık gümüşlükte yenir kesinlikle.Yalnız masaya oturmadan pazarlık yapmanızı öneririm.Hesabı görünce dudağınız uçuklayabilir çünkü :) Ama o eşsiz manzara da en lezzetli balığı yemek herşeye değer herhalde.
Gümüşlük'te bu ilginç sokak ismi de dikkatinizi çekicektir.Balık tutan şaşı kedi sokağı :)Gümüşlük te içeceğiniz değişik içeceklerden biri de mandalin gazozu olmalı.Gümüşlüğün çay bahçesinde en serin haliyle bu lezzetli içeceği tadabilirsiniz...Mutlaka uğranması gereken yerlerden biri de Limon Cafe.Zevkli insanlar tarafından dekore edildiği belli.Haftanın belirli günleri Jazz çalınmakta olan bir mekan.Benim gittiğim gün ateş dansı gösterisi vardı.Yemekleride harika.Gün batımını izlemek için güzel bir mekan...

Gümüşlüğü en iyi yaşayarak anlarsınız.Bu yaz için tatil planlarınızı yaparken Gümüşlüğü de gözden geçirin derim ben...Şimdiden keyifli gezmeceler :))))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme