Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Çeşme - Alaçatı


Geçtiğimiz hafta sonu Bodrum'dan kuzenlerimin gelmesini fırsat bilerek Alaçatı'yı gezelim dedik. Gitmeyeli neredeyse 1 yıl olacaktı, özlemişim... İzmir'den çıkarken inşallah yağmur yağmaz diye dua ederek çıkmıştım. Ama Çeşme'ye varana kadar bir tek bulut bile kalmadı gökyüzünde... Bu güzel güneşli Alaçatı gününü fırsat bilmiş herkes. Alaçatı sokakları kalabalığından hiç bir şey kaybetmemiş ve sezona hazır görünüyor...


Alaçatı'nın meşhur değirmenleri... 
Alaçatı 'da alışveriş yapmanızı  tavsiye etmem. Aşırı pahalı ... Pazarında sebze meyve bile almaya kalksanız fiyatlar ikiye katlanıyor.
Alaçatı'da en sevdiğim şey ... Ne eğlencesi , gece hayatı, ne de çarşısı...  Tarihi taş evlerini, onları böyle güzelleştiren çiçekleri , süslemelerine , konaklarını sadece fotoğraflamak için gezebilirim...

 Fotoğraf çekimi konusunda benimle aynı fikirde olan çok insan  var... Albüm çekimlerini Alaçatı'nın tarihi sokaklarında yaptıran gelin damat gibi :) her konağın önünde eli kameralı birine rastlayabilirsiniz...Hiç bu kadar hoş köpek var tabelası görmemiştim :)

 Alaçatı denince akla ilk gelenlerden sakız ağaçları... Sakızla ilgili ne varsa yapılmış . Fakat sakız şarabını hiç duymamıştım... :)
Çeşmenin heryerinde olduğu gibi Alaçatı'da da kumrucu cenneti ...En meşhurları Kumrucu Şevki ve Kumrucu İzzet


 Damla sakızlı Türk kahvesi ile harika gün batımı...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder