Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Konya'da iki farklı mekan ile gezmeye devam ...Bu Konya tatilinde farklı yerlere gitmeye çalışmıştık. Öğrenciyken gezmeye gittiğimiz  Çayır bağı Köyü çok değişmiş. Önceden sular akan mesire yerleri bulunan bir yerdi. Fakat şu anda tatlı suları sadece restoranlara vermişler. Ama köyün büyük güzel ceviz ağaçları hala köyü serinletmeye devam ediyor. Tabi sadece ceviz ağaçları yok, ama en çok dikkati onlar çekiyor. Mis gibi tertemiz havası var, bunda şehrin bir hayli dışında olmasının payı var diye düşünüyorum. Konya'ya giderseniz Çayır bağı köyü Seydişehir-Antalya yolunda Hatıp - Çayır Bağ'ı yol ayrımından gitmeniz yeterli. Çok ta geniş olmayan yolda mis kokan köyle karşılıyor sizi. Dedemin Yeri adında bir restoranda o lezzetli alabalığı tatma fırsatı bulduk. 
Akan buz gibi tatlı suyu içebilmeniz mümkün... Zaten sofralarımıza sürahi ile gelen su buradan dolduruluyor...Mert ve kuzeni Emirhan alabalık havuzunun başından ayrılmadı. Dikkatlerini en çok yiyeceğimiz alabalığın yakalanışı çekti.


Ortamı güzeldi  öyle lüks restoranlar gibi değil tabi ama bir çok yere tercih ederim doğrusu.. Havuz dışında çocuklar için tehlikeli hiç bir şey yok..


Koruklar hemen dikkatimi çekti.. Bamyanın içinde ne güzel gider nam nam nam :)


Alabalıktan önce toprak güveçte yoğurt, salata ve yeşillik geliyor... 
Alabalık gerçekten lezzetli. Daha önceden hiç tatlı su balığı yememiş biri olarak tereddütlerim vardı. Ama bayıldım... Çok güzel pişmişti...

Bu arada Dedemin Yeri Restoranında Alabalık dışında bir çok ızgara çeşidi ve Konyaya'ya has etli ekmek ve fırın kebabı gibi lezzetlerde var tabi ki ...  

*****


Eşimin kardeşinin en favori mekanı burası herhalde...  Izgara et, köfte konusunda usta oldukları kesin.  Arka bahçesinde aileler için ayrılmış bölümler var.  İsterseniz kendin pişir kendin ye  şeklinde siparişte verebiliyorsunuz. Meram'da çam ağaçları arasında bir mekan...


Konya'da ki bir çok restoranda olduğu gibi önce salata , yoğurt , turşu ve somun ekmeği geliyor.

Izgaraları kilo ile siparişe ederseniz daha hesaplı oluyor. Pişkinliği çok yerinde, suyunu salmadan etler çok güzel pişmiş.Yemekten sonra höşmerin yiyebilirsiniz. Balıkesir 'de yapılan höşmerim ile karıştırılmasın( sonu N ile ) .Kaymaklı tereyağlı bir un helvası gibi lezzeti var. Üzerine antep fıstığı ve bal serpilerek sunum yapılıyor. Daha önceden tatma fırsatım olmuştu :)


Emirhan ete bayılıyor. Et olsun başka bir şey olmasın . Mert'le bol bol oynadılar. Trafikten uzakta olduğumuz için bizimde içimizde rahattı..


Yemeğinizi yedikten sonra hemen yanında bulunan Teras Kafe'ye geçip, çayınızı Konya manzarası eşliğinde yudumlayabilirsiniz.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder