Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Menemenİzmir'de yakın çevrede gezilebilecek yerler ararken ...hiç gitmediğim Menemen'e gidelim dedik geçtiğimiz Pazar günü.. Kubilay Anıtı  ve ilçenin merkezindeki park dışında pek gezilecek yeri yokmuş. Genelde Aliağa tarafında çalışanların ikamet ettiği söylendi ne derece doğru bilemiyorum...
Bayrağımız ne kadarda asil görünüyor değil mi 


Kubilay Anıtı Topçu Tugayının içinde yer alıyor. Aynı zamanda hain terör saldırılarında şehit düşmüş askerlerimizin de bulunduğu bir yer. İçeri girdiğinizde size rehberlik eden bir asker bulunuyor. Kubilay'ın bütün öz geçmişini biliyor. 
Olaylar nasıl gelişti bir bir bize hatırlattı ve içimiz ürperdi ...

Mert için de değişik bir geziydi..


Her zamanki gibi oğlumun hayal gücü genişti. Gördüğü top üzerine bir çok senaryo yazdı :)


Foursquare programında Taşhan'ı bayağı bir övmüşler. Ama son derece sönüktü. 1-2 dükkan dışında her yer kapalıydı. Daha canlı bir yer bekliyordum... 

Menemen koyun yoğurdu ve peyniri ile ünlüdür aynı zamanda . Meşhur Uludağ Mandırasından koyun peyniri alabildik ,fakat  koyun yoğurdu Aralık ayında çıkmaya başlarmış .. Bilgimiz oldu.. :)


Yazımın başında bir parktan bahsetmiştim. Mert ve Çağatay burada iyi vakit geçirdiler. Parkın içi bir hayli büyük, 4-5 adet kafe restoran tarzı mekanlar var... Hiç yorum yok:

Yorum Gönder