Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Forum Bornova Kipa'da Anne- Bebek EtkiğinliğindeydimMerhabalar,
Geçtiğimiz hafta sonu  Forum Bornova' daki Kipa , anne-çocuk blogger’larını ağırladı. Bende davetliler arasındaydım. İnanın ki öyle al ürünü koy rafa tarzında düşünülmüyor. Bir çok konu etraflıca düşünülerek reyonlar ve ürün seçimleri yapılıyormuş. Reyonların yüksekliğinden ihtiyaç listelerine kadar birçok konu gözetilerek detaylı çalışmalar yapıyorlar ve bunları bizlerle paylaştılar... 

          Forum Bornova Kipa Hipermarket’te  çok samimi  bir hava içinde diğer anne-çocuk blogger’larıyla beraber ,  hem yenilenen “Bebek Dünyası” reyonları ile ilgili detaylı bilgi aldık,  hem de Milupa'nın bebek beslenme uzmanına sorular yöneltme şansını yakaladık.


             Kipa'nın bebek reyonunda son zamanlarda bir yenilenme sürecinde olduğunu hepimiz görüyoruz. Birçok yeniliğe  yer vermişler.  En güzeli de ihtiyaçlara odaklı çalışma yapmışlar. Kipa’nın yenilenen Bebek Dünyası'nda aileler hem bebeklerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor, hem de bebek bakımı uzmanlarından eğitim alabiliyor. 
               Perakende zinciri Kipa, yenilediği “Bebek Dünyası” reyonlarında aileler mamadan giyime, bakım ürünlerinden oyuncağa 0 -3 yaş arası çocuklarının tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Aynı zamanda ebeveynler Kipa Bebek Dünyası reyonlarında hafta sonları gerçekleşen etkinliklerde, bebek gelişimi, beslenme, doğru ürünü seçme konularında ünlü markaların uzmanlarına sorularını yöneltebiliyorlar.

ANNELERİN GÖRÜŞLERİ İLE YENİLENDİ
         Sizlere Kipa yetkililerinin ağzından stratejilerinden bahsedeyim.

       Kipa bu yıl, özellikle anneleri hedef alarak onlara keyifli, aynı zamanda da bilgi alabilecekleri bir alışveriş ortamı yaratılması yönünde bir strateji geliştirdi.

          Bu strateji doğrultusunda ilk adım olarak da, bebek ürünlerinin satışa sunulduğu alanları yeniden düzenledi. Bebek Dünyası reyonları düzenlemeleri, birebir görüşmeler, anketler ya da piyasa araştırmaları yöntemi ile  müşterilerin görüşü alınarak gerçekleştirildi. Eksikler tespit edildi, talepler belirlendi ve bu doğrultuda, Kipa hipermarketleri içinde, bebeklere ve annelerine yönelik yeni alanlar yaratıldı. Herbir kategori, bu bilgi ve talepler doğrultusunda düzenlendi. Bebek/çocuk ürünlerinde özellikle gıda dışı ürün grubunda puset, ana kucağı, oto koltuğu, park yatak, mama sandalyesi ürün gruplarında ürün çeşitlendirmeleri ve yenilemeleri yapılarak, uygun fiyatlı ve de kaliteli ürün yelpazesi planlandı ve müşteri için seçenekler artırıldı. Aileler, bebekleri için bu reyonardan  69.90 TL ye oto koltuğu, 59.90 TL ana kucağı, 29.90 TL ye port bebe, 19.90 TL ye ise bebek çantası alabiliyorlar.

           Kipa'nın Aile kulübünde bizleri enfes bir kahvaltı sofrası bekliyordu. Kipa yetkililerine samimiyetleri ve ilgileri için çok teşekkür ederim.            İzmirli anne-çocuk bloggerları olarak, Kipa Proje Müdürü Şenay Öztekin ve Forum Bornova KipaHipermarket  Müdürü Aycan Namlı ile bir araya geldi ve reyon hakkında bilgiler aldık.  Ayrıca benim gibi çalışan anne olmaları daha bir dikkatimi çekti. 
               Bebek Dünyası’nı ziyaretimiz sırasında,  mağazada  haftasonuna özel olarak planlanmış  olan aktiviteye de katıldık, Milupa Beslenme Uzmanı Işıl Özer’den  bebek ve çocuk beslenmesi ile ile ilgili bilgi aldı. Bilmediğim bir çok şey öğrendim. Işıl Hanım'ın özellikle bebeklerimiz için alması gereken besinler arasında balkabağı, yeşil biber ilk sıralarda yer alıyor. Unutmayın titiz anneler :)                 Milupa bizler için çok güzel sepetler hazırlamış, çok teşekkürler Özellikle gece muhallebisi Çağatay'ımın çok hoşuna gidiyor :)               Etkinliğin ardından bizlere  Kipa markalı bebek ürünlerinden oluşan paketler hediye edildi. Kendilerine incelikleri için çok teşekkür ediyorum ...
      Forum Bornova Kipa Mağaza Müdürü Aycan Namlı'nın bize aktardığı diğer konular ise şöyle...

BEBEK REYONUNDA NELER YAPILDI

1-      Yeni Doğan Alanında Özel Dizaynlar yapılmış.  Yeni doğum yapan anneler, özellikle de ilk kez anne olacaklar için  ilk defa anne olacaklar için özel “Yeni Doğan Köşesi”nin dizayn edildiği Bebek Dünyası reyonlarıda, anneler doguma gitmeden önce kendileri ve bebekleri için ihtiyaçları olan ilk ürün gruplarını kolayca bulabiliyorlar.2-      Reyonun Tasarımı Yapılırken Çocuklar da Düşünüldü: Bebek Dünyası reyonundaki tüm görseller hazırlanırken, aileleri ile birlikte alışverişe gelen çocuklar da unutulmadı. Özellikle alışveriş sırasında çocukların ilgisini çekebilecek, onların da keyif alabileceği bir ortam yaratıldı. Reyonda, bilgilendirme levhaları ve broşürler ile, aileler bebekleri için ürün ve oyuncak seçimi yaparken dikkat etmeleri gereken noktalar, ihtiyaç listeleri yer alıyor.
3-      Ünlü tekstil markası F&F Reyonu ile bağlantı kuruldu: Bebek Dünyası reyonu genişletilirken, Türkiye’de yalnızca Kipa mağazalarında satışa sunulan F&F markalı ürünlerin bulunduğu tekstil reyonu ile arada bir bağlantı oluşturuldu. Böylece anneler kendileri ve eşleri için alışveriş yaptıktan sonra, geçişi kolaylaştıran koridor ile bebek alanına rahatça geçip bebekleri için de F&F markalı ürünlerden alabilecekler.

4-      Ferah bir ortam yaratıldı: Bebek Reyonu’nda ayrıca, daha ferah bir alışveriş ortamı yaratmak amacıyla, kullanılan tüm tekstil ekipmalarının boyutları da yeniden düzenlendi.


5-      Dinlenme Alanı: Özellikle yoğun alışveriş günlerinde, hamile olan, bebeği yeni doğan anneler, eşler ve çocuklar için de reyon içinde oturma alanları oluşturuldu.


6-      Cazip fiyatlı, seçeneği bol kampanyalar: Kipa’nın Bebek Dünyası reyonların dönemlik cazip kampanyalara da ev sahipliği yapacak. Örneğin önümüzdeki günlerde, ilk kez Kipa’da gerçekleşecek olan ve Forum Bornova Kipa hipermarketinde başlayacak olan kampanyada, tüm bebek bezlerinde yapılacak olan 75 TL ve üzeri alışverişlerde kasadan anında 15 TL indirim sağlanacak. Bu kampanya 12 Aralık Cuma gününe kadar geçerli olacak. Daha sonra, farklı kampanyalarımız da gerçekleşecek.

            Anneler Yukarıda kırmızıyla belirttiğim indirimi kaçırmayın derim  !!!!
  
YENİ BEBEK DÜNYASI İÇİN ANNELER NE DEDİ?

           Kipa’nın Bebek Dünyası reyonlarında yapılan yenilenmenin ardından ailelere özellikle de annelere fikirlerini sorulmuş ne güzel bir uygulama değil mi ? 

           En çok beğeni alan konular şöyle:

-          Yeni Doğan Köşesi
-          Yeni dizayn edilen görseller
-          F&F Tekstil alanı ile bağlantı kurulması
-          Alanın bilgilendirme panelleri ile dizayn edilmesi ve bilgilendirici broşürler.

ANNELER EN ÇOK NE TERCİH ETMİŞ?

              Bebek Dünyası’nda alışveriş yapan müşterilerin alışkanlıklarına bakıldığında, bu reyonlardan en çok satın alınan ürünlerin  F&F  markalı bebek giysileri,  bebek bezi, ıslak havlu, bebek maması ve bebek kozmetiğinin olduğu görüldü.

            Forum Bornova Kipa mağazasını ziyaret edip bebek alanından alışveriş yapan müşteri sayısı haftalık olarak yaklaşık 7000 Kişi  . Çok iyi bir kitle yakalamışlar. Ama bende de şöyle bir izlenim oldu. Bebek reyonu marketin genel havasından bağımsız bir hava içinde çok hoş. Sanki ayrıca bir mağazanın içinde geziyorsunuz. 
Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme