Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Kahvaltı Mekanı Önerisi : Zeytinli Köşk Urla


        Merhabalar,

        Yaklaşık  bir ay kadar önce  blogger arkadaşlarımla birlikte Volkan Altınörs şefin davetiyle Urla'da bulunan Zeytinli Köşk'e gittik. Size bu mekandan bahsetmek istiyorum. 
Zeytinli Köşk herşeyden önce menüsünde sadece  kahvaltı bulunduran bir mekan. Yerleri Urla'dan İzmir yoluna dönüşte hemen sağda . Adına yakışır gibi zeytin ağaçlarının arasında köşk gibi tasarlanmış .  Ferah büyük camları var.  İçerde bir de şömine var . Şömine başında çektiğim kahve fotoğrafım Instagram'da çok sevildi  :)            En çok sevdiğim sundukları her lezzeti kaynağından almaları. Reçeller Şef Volkan Altınörs'ün maharetli elinden çıkmış . Özellikle ayva reçeline bayıldım. Karakovan balı , Erzincan tulumu ,Kars kaşarı , taze sıkılmış portakal suyu ,haşlanmış köy yumurtası, çemen vs hepsi ayrı ayrı harikaydı. .  Kruvasan sıcacık ve çok lezzetliydi.  Böyle nezih bir mekanda , güzel bir kahvaltıya ödeyeceğiniz rakam ise 30TL 


          Duvarlardaki tablolar  işletme sahibi Turgut Kahraman'ın  fırçasından çıkmış. 
         Ben en çok çocuklar için düşünülmüş aktiviteleri sevdim. Kahvaltınızı yaparken çocuklarınız seramik atölyesinde ücretsiz olarak  işin uzmanıyla beraber vakit geçirebiliyor. Üstelik yaptıkları figürleri kalıcı hale getirmek için bir de fırın var. Bir hafta sonra biriken figürleri fırınlıyorlar. Çocuklar kendi yaptıkları fırınlanmış figürleri  boyayarak kalıcı hale getiriyorlar. 
Ayrıca şişme oyuncak tercihi de var. Zaten çimenlerin ağaçların arasında koşturmak çocuklara yeterli gelecektir bence :))) Bahçesi gerçekten çok büyük , öğrendiğime göre toplamda 10 dönümmüş. 


İsterseniz spor da yapabilirsiniz :)           Kamelyalar da çok şık tasarlanmış. Özellikle bahar aylarında burada kahvaltı çok güzel olur diye düşünüyorum. Yada çisil çisil yağmur yağıyorken  , ha unutmadan masaların altında ısıtma sistemi de var.           Volkan Altınörs şefe Ve Zeytinli Köşke davetleri için teşekkür ederim. Sayelerinde böyle nezih bir mekanla tanışmış oldum.

Zeytinli Köşk ' e ulaşmak ve rezervasyon için  web sitesi için buraya tık
(0232) 754 4477

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme