Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

İsabey Bağevi & Sevilen Şarapları Tadım Etkinliği


                      Aslında uzun süredir methini duyduğum gitmek istediğim bir mekandı İsabey Bağları & Bağevi . Gülay Hanım'ın daveti sonrası arkadaşım Selcen ile hemen kolları sıvadık. Blogger arkadaşlarımız ve bizi güzel bir gün bekliyordu. #selcensevilayorganizasyon

İzmir’in Menderes ilçesinde 45 dönüme yayılmış olan İsabey Sauvignon Blanc Bağları ve Bağevi konuklarına benzersiz bir şarap ve bağcılık deneyimi yaşatıyor. İsabey Bağları ve Bağevi bağdan sofraya uzanan şarabın oluşum serüvenini, doğayla içiçe olmanın da tadını çıkartarak öğrenmenin fırsatını sunuyor. 
Cabarnet Sauvignon, Merlot, Carignan, Grenache, Semillon ve Chardonnay bağları,  tesis edilmiş şaraphane, mahzen ve Ege mutfağının güzel bir örneğini sunan restoranı ile konuklarına keyifli bir gün geçirtiyor.
Bağların toplanma alanı olan 150 hektara ulaşan ve içerisinde bulunan şaraphane artık Güner ailesinin üçüncü kuşak nesli tarafından işletilmektedir.
Bizler de İsabey Bağlarının Ziraat Mühendisinden bağların oluşumundan üzümün toplanmasına kadar olan tüm aşamalar hakkında bilgiler aldık.


Yeni inşaa edilen şarap tadım ve satış alanı çok şık bir atmosfer oluşturmuş. 6 çeşit şarap tadımı yaptık. En çok #kalecikkarasını sevdim ... 
İsabey Bağları yöneticisi ve şarap tadım uzmanı Gülay Ös Hanım ile tadım yaptık...
Gülay Hanım şarabı nasıl yudumlamamız gerektiği , aldığımız tat -koku-doku , fıçının verdiği aroma , hangi şarapa hangi tarz yemekler eşlik etmeli , hangi şarap hangi kadeh ile sunulmalı gibi konularda detaylı bilgi verdi. Pür dikkat dinledim :)İsabey Bağevi' nin bir diğer kaliteli çalışması da Sevgili gazeteci , yazar bir lezzet aşığı olan Nedim Atilla ile ortak çalışmaları " Batı Anadolu Şarap Kültürü " kitabı ...


Şarap şişelerinde kullanılan mantarın bir ağaçtan yapıldığını duyunca çok şaşırdım. Hemde Afrika'dan ithal ediliyormuş. Tabiki boş durmadım hemen araştırdım . Ağaç gövdesinindış kısmı soyularak yapılıyormuş ... Hep sentetik bir malzemedir diye düşünmüştüm. Gayet doğal bir malzemeymiş.


Tadımdan sonra yenilenen restoran bölümüne geçerken bahçede yer alan 320 yıllık çınar ağacını görünce büyülenmemek elde değil...


Öğle yemeğimiz şarapta marine edilmiş parmesan ve rokalı carpaccio ile başladı...


                 Ardından %100 dana bonfileden yapılmış fıstıklı sucuk ve ızgara hellim peyniri..

Ana yemek olarakta porçini mantar soslu bonfileyi çok pişmiş tercih ettim. Yumuşacık lokum gibi aroması yerinde bir et geldi. Et konusunda gerçekten başarılılar. ..

Gülay Hanım'ın spesiyali  Çilekli Parfe nefisti ... 

Türk kahvemi de 320 yıllık çınar ağacı ile içtim...


İç mekanda nezih ve sıcak bir ortam karşılıyor bizleri. Hele soğuk havalarda şöminenin yanması ayrı bir hoşluk katmış . ..

Blogger arkadaşlarım ve ben  İsabey Bağları & Bağevi'ni çok sevdik.  Tertemiz havası nefis menüsüyle sizleri bekliyor.  #selcensevilayorganizasyon
  • Eğer arabanız var ise İzmir’den Torbalı yönüne giderken, havaalanı bitişinden hemen sağa yol ayrımı var, yol ayrımından sağa dönüyorsunuz ve oradasınız. 
  • Eğer toplu taşıma kullanacak iseniz yine şanslısınız. Cumaovası izban istasyonunun hemen yakınında. Cumaovası izban istasyonundan inince Torbalı tarafı çıkışından merdivenlerden çıkınca istasyon mahallesi evlerini göreceksiniz evlerin arasından 5 dakikalık bir yürüme mesafesi ile oradasınız.
Gölcükler Köyü İstasyon Mahallesi Menderes – İzmir
232 782 27 94


Gülay Hanım ve blogger arkadaşlar ile birlikte...


Ve tabi ki mutlu son kahvemiz :)
Ağzınızın & ağzımızın tadı hiç bozulmasın...
Sevgiyle kalın :)
#selcensevilayorganizasyon


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder