Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Şef Özlem Mekik İle Yeni Yıla Merhaba Yemeği


             Merhabalar,

             Bir süre önce canım arkadaşım Selcen ile ne zamandır düşündüğümüz bir buluşmayı gerçekleştirmek için kolları sıvadık. Sevgili Şef Özlem Mekik' i İzmir'e davet edip, yemek bloggeri arkadaşlarla Altın Balık & Et Restoran'da nefis lezzetlerle dolu güzel bir gün geçirdik. 

Yiyecek İçecek Danışmanı,Yemek Yazarı , Danışman Şef


1981 yılının temmuz ayında İstanbul’da dünyaya gelen Özlem MEKİK, üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Turizm İşletme Bölümünde tamamlamıştır.

Sürekli eğitim ve öğrenimin önemine inanan Özlem MEKİK yurtiçinde ve yurtdışında restoran, servis yönetimi ve kalitesi, gıda hijyeni ve turizm pazarlaması konularında eğitimler aldıktan sonra, turizm sektörünün seyahat işletmeciliği de dahil olmak üzere her kademesinde çeşitli görevler üstlenmiştir. Türkiye’nin önde gelen bir gıda firmasında Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan Özlem MEKİK, aldığı terfi ile aynı firmada Operasyon Müdürlüğü görevini başarıyla yürütürken çeşitli franchise işletmeciliği programlarını da tamamlamış ve firmanın Franchise Grup Müdür Yardımcısı görevini üstlenmiştir. Ardından dünya markası gıda zincirlerinde çeşitli pozisyonlarda görev almıştır.

2005 Yılından bu yana fasıl keyfinin nezih bir ortamda en eğlenceli hali ile sunulduğu Ziyade Fasıl isimli fasıl restoranını açmıştır. İstanbul Eğlence Dünyasının en iyi fasıl mekanı Ziyade Fasıl’ın hem mutfağında hem de yönetiminde halen aktif çalışmalarına devam etmektedir.

Türk Mutfağı ve Türk Gastronomi sektörünün hak ettiği değeri kazanması amacıyla Lezzet Markaları Derneği Başkan Yardımcılığı ve Lezzet Yazarları ve Blogger’ları Dernek Başkanlığı başta olmak üzere birçok Sivil Toplum Kuruluşunda da aktif görev yapmaktadır.

Özlem MEKİK, aynı zamanda bir çok prestijli yayın organında da Gastronomi yazılarıyla takipçileri ile buluşmaktadır.


Bugünün restoran lezzetlerini içeren “Özlem Mekik İle Günümüz Lezzetleri” adlı yemek kitabı Haziran başı itibariyle raflarda yerini almıştır.
Şef Özlem Mekik davetimizi kabul edip bizi kırmadan arenandfamily blogunun yazarı Sevgili Funda ve yeme içme yazarı Sevgili Elif ile birlikte geldiler. Ne iyi oldu ...


Göz gözü görmeyecek şekilde yağan yağmurlu bir gün de karşıladık misafirlerimizi ... Bereketleriyle geldiler ...

Toplantımızı İzmir'in nezih mekanlarından olan Altın Balık & Et Restoran' da yaptık.

Altın Balık Bizler için çok özel bir menü hazırlamıştı.

Ortaya Marul Söğüş tabağı

Kişi başı slice domates salatalık

Peynir tabağı dört kişiye bir servis

Dedemin tepsisi ortaya servis (sürpriz sunum)

Hamsili Pilav kişi başı

Balık içli Köfte kişi başı

Kadayıflı levrek

Testide Balık

Portakal dilimi yatağında Helvalı İncir

Ve LA Şarapları Sponsorluğu ile Beyaz Şarap 

Yemekler bir harikaydı. Özellikle sunumları çok detaylı bir şekilde hazırlanmış. Şarap Yemek birlikteliği düşünülerek gastronomik bir menü hazırladılar. Yemeklere Sauvignon Blanc ve Chardonnay eşlik etti. Bize bu güzel günü hazırlamamızda yardım eden Sevgili Ebru Ceylan'a teşekkür ederiz. 

Bu güzel yemeklerimizi yerken Sevgili Özlem Mekik 'in çalışmalarını heyecan ve ilgiyle dinledik. Yemekler,  programlar ve mekanlar ile ilgili çok güzel sohbet imkanımız oldu. Keşke daha uzun görüşebilseydik sohbet şahaneydi. 


Bu arada toplantılarda bizleri yalnız bırakmayan Kanal 35 Ağız Tadıyla Programının değerli sunucusu Sevgili Peyvend ÖKSÜZ MERTTÜRK' e ve değerli Sponsorlarımıza da çok teşekkür ediyoruz.
Sevgili Peyvend her zaman ki nazikliğiyle bizleri programına davet etti. Ve bizlere  İzmir Bostanlı 'da Tono Organizasyon Levent ÖZBEK 'in 23 Nisan da yapacağı büyük organizasyondan bahsetti. Bu organizasyonda bloggerlar olarak yer almak isterseniz Tono Organizasyonun Facebook sayfasından bilgi alabilirsiniz.Sevgili Özlem MEKİK gelirken Kenton da onunla birlikte geldi :)
Ürünler için Kenton'a ve Ünzile Hanım'a bizlere olan ilgisine teşekkür ediyoruz.
KENTON
Nefis Gurme deneme ürünleri ile bizlerleydi. Teşekkür ederiz.
Sevgili Gözde tüm toplantılarımızda bizimle birlikte... Sofra Ekseni tüm ürünleri bir harika bu toplantıda tatma fırsatı bulduğum resimde gördüğünüz karadutlu lokum ise nefis...
Ürünlerinde şeker olmaması ve doğal meyve püresi olması zaten mükemmelliğin üzerinde. Sofra Eksenine ve Sevgili Gözde LAÇİN ÇANGIRILI 'ya çok teşekkür ederiz .Farması Direktörü Sevgili Filiz TOSUN' da toplantımıza güzel bir ürün ile katıldı teşekkür ediyoruz.Sihirli Ellerin Dünyası blogunun yazarı Sevgili Hülya abla da Mina Tasarım olarak biz bloggerlara eli boş gelmedi  Çerçevelerini çok beğendik. Teşekkür ederiz.
Eşi Levent Bey de Dedsan Mobilya olarak tüm toplantılarımızda bizimle. Bu defa da sunum tahtaları ile katıldı


Bu güzel günde bizlerle olan herkese çok teşekkür ederiz... #selcensevilayorganizasyon


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme