Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Çoban Kuzu Çevirme
          Merhabalar blogcanlarım. Geçtiğimiz günlerde Lezzet Dansı Sibel'ciğimin organizasyonuyla Kordon'da açılan Çoban Kuzu Çevirme'ye gittik. Enfes lezzetlerle tanıştım diyebilirim.

      Çoban kuzu çevirme de kuzular Balıkesir 'den geliyor.Kuzular 10_15 kilo ağırlığında, kıvırcık ve kuyruksuz.
      Kars Kağızman'dan gelen özel tuz ile marine edilerek meşe odunu ateşinde 5 saat kendi yağıyla pişiyor ve lokum gibi bir et oluyor. 


       Fotoğraflarda da gördüğünüz gibi özel bakır kaplarda ve altında ateşiyle servis etmelerini de çok beğendim, çünkü soğuk et lezzetini kaybeder ve yağ donar. İç 


       Nefis odun ateşinde pişmiş ekmekleri, salataları, mezeleri, ciğerli fıstıklı pilavı ve bıldırcın kebabıyla (tatmadım ama bir gün onun için de ayrıca gideceğim) bizden tam not alan nezih ve şık bir mekan.

     Bence İzmir'in göbeğinde böyle bir mekanı mutlaka denemenizi öneririm, çünkü bu tatlar anlatılmaz, yaşanır...
       Fiyatları da gayet uygun. Eti gram ile veriyorlar ve yanında ciğerli pilavı, kaşık salatası, kendi pişirdikleri puf ekmek ve yeşilliğiyle yaklaşık 150-200 gr etle 30 tl. civarında ödeniyor.
      Bu güzel lezzetlerle bizi tanıştırdığı için Çoban kuzu çevirme sahibi Kerim bey'e çok teşekkür ederiz.     Çoban Kuzu Çevirme 

Akdeniz Caddesi, Akdeniz Mahallesi No:5/A Kordon Otel Karşısı Pasaport – Konak/ İZMİR adresinde yeni açılmış şirin bir yer!

             

İletişim ve Rezervasyon için: 0(232) 483 48 32

Gsm: 0(506) 304 32 94

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder