Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Mövenpick Otel İzmir - Hint Yemekleri Festivali


Kabul ediyorum , aşırı gecikmiş bir paylaşım. Ama ufak tefek eksiklerden dolayı paylaşmayı unutmuşum. Ama bu güzel daveti geçte olsa paylaşmamak olmazdı...

Mövenpick Hotel İzmir’de gerçekleşen Hint Yemekleri Festivali kapsamında özel bir tadım gecesine davetliydim. Travel and Gourmets dergisi aracılığı ile İzmir’li Yemek ve Gezi Blogu yazarları , ayrıca sosyal medya kullanıcılarının katıldığı davet çok keyifliydi :) 

Hindistan yemekleri gerçekten çok farklıymış . Yemeklerimizi Mövenpick Dubai Otel'in içinde bulunan Chutney Restaurant’ın şefi Mohammed Hasib hazırladı. Chutney Restaurant üç yıl üstüste Dubai’nin en iyi üçüncü Hint Restaurantı seçilmiş.


İlk olarak Masala Chaas ikram edildi. İçinde taze kişniş olan koyu ayran kıvamında yoğurttan yapılmış  içecek damak tadıma hitap etmiyor. Bu geceden sonra anladım ki Hint yemekleri hiiçç bana göre değil..


Chutney eşliğinde poppadom ... Tahmin edersiniz ki Chutney’in içinde de taze kişniş vardı


Tamatar Shorba  yani domates çorbası ...  Bu çorbada da  taze kişniş vardı...


Murg Malai Kabab Hint Baharat marineli tavuk ...


Gosht Korma Awadhi Garam Masala ile kuzu incik.  Kuzu etine bayılırım . Pişme derecesi çok iyiydi Yanında  basmati pirinç tane tane pişmiş ve yağsızdı, ama tadı hiçte fena değildi...


Kasri Keer  ... Antep fıstığı, kajun, kakule ve safranlı puding . Çok başarılıydı ;)


Masala Tea... Baharatlar önce hafifçe eziliyor sütle karıştırılmadan önce hafifçe ısıtılıp aroması ortaya çıkarılıyor ve sonra süte karıştırılıyor. Ayrı bir yerde demlenen siyah çayla bu karışım birleştirilip servis ediliyor. 

İzmir Mövenpick Hotel’deki lezzet haftalarını takip etmek isterseniz

Facebook: MovenpickHotelIzmir      https://www.facebook.com/MovenpickHotelIzmir
Instagram: Movenpickizmir  
Twitter: Moevenpickizmir  https://mobile.twitter.com/moevenpickizmir

Türkiye’nin ilk  online dergisini  incelemek için lütfen web sitelerini ziyaret edin. 
http://www.travelandgourmets.com/Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme